Görsel kalitesi nasıl iyileştirilir?

Görselleri hızlı ve güvenli bir şekilde depolayıp, yeniden boyutlandırmak, optimize etmek ve sunabilmeniz mümkündür.

Görsel Yüklenme Süresi Nasıl Hızlandırılır?

LazyLoad başlamak, jQuery Lazy gibi JS kitaplıklarıyla çok basittir . Tembel yükleme için kullanılabilen JS kitaplıklarından çok daha performanslı olan en son IntersectionObserver API’sini de kullanabilirsiniz 

Görsel Sıkıştırma Nedir?

Görüntü dosyalarının sıkıştırılabileceği birkaç farklı yol vardır. İnternet kullanımı için en yaygın iki sıkıştırılmış grafik görüntü formatı JPEG formatı ve GIF formatıdır. JPEG yöntemi daha çok fotoğraflar için kullanılırken GIF yöntemi, geometrik şekillerin nispeten basit olduğu çizgi resimler ve diğer görüntüler için yaygın olarak kullanılır.

Kraken.io nedir?

Kullanıcı deneyimi tamamen hız ile ilgilidir. Daha hızlı bir site, kullanıcılarınızı daha mutlu eder. Daha mutlu kullanıcılar, ürününüzü daha fazla satın alacak ve size daha fazla iş önerecektir.

WebP nedir?

WebP , Google tarafından önerilen web için yeni nesil bir resim biçimidir. JPEG ve PNG gibi formatlar tasarlandığından, görüntü sıkıştırma tekniklerindeki ilerlemeden yararlanır. Genellikle görüntüleri eski formatlardan önemli ölçüde daha küçük miktarda veriye sıkıştırabilir.