Web Site Hızının Rekabet’te Etkisi

Web sitenizin performansı , kullanıcı deneyimi, sitede kalma süreleri rekabet etmeniz için çok önemli bir etkendir aynı şekilde reklam maliyetleri ve seo’daki başarınız da rekabet için önemlidir.

2021 yılına kadar, mobil verinin %700 gibi büyük bir hızla büyümesi ve tüm internet trafiğinin %20’sinin mobil cihazlardan gelmesi bekleniyor. Bu da mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmanın büyük önemini vurguluyor.

Rakipleriniz bu çarpıcı büyüme ile topun üzerinde mi? Web siteleri sizinkinden daha mı hızlı yoksa daha yavaş mı yükleniyor?

Google PageSpeed ​​Insights , rakiplerinizin web sitelerinin ne kadar hızlı (veya yavaş) olduğu ve mobil varlıkları hakkında size mükemmel bilgiler sunar. Bu, özellikle rakibiniz mobilde zemin kazanıyorsa değerlidir. Ayrıca, sitelerinin, zaman sorunlarından etkilenebilecek arama motoru sonuç sayfası (SERP’ler) sıralamalarında ne kadar iyi performans göstereceğini de gösterecektir.

Rakipleriniz hakkında çok fazla bilgi toplamak zor değil ve bu verilerden ne kadar çok bulabilirseniz o kadar iyi. Bu bilgi, neyin işe yaradığına odaklanarak ve neyin işe yaramadığına odaklanarak işinizde tüm doğru değişiklikleri yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, rakiplerinizden her zaman bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın