Web Sitenizin HTTP İsteklerini Nasıl Azaltabilirsiniz?

HTTP istekleri, bir web tarayıcısı bir web sayfasındaki bilgi için web sitenizin sunucusuna bir “istek” gönderdiğinde gerçekleşir. Bir kullanıcı web sitenizdeki bir sayfayı ziyaret ettiğinde, sunucunuz bu isteği dikkate alır ve o sayfada bulunan dosyaları kullanıcının tarayıcısına döndürür. Bir web sitesinin yapması gereken daha az HTTP isteği, sitenin daha hızlı yüklenmesini sağlar.

Web’de her gezindiğinizde, içeriği ekranınıza iletmek için perde arkasında bir sürü teknik şey olur.

Bu faaliyetleri yönetenler genellikle mühendislerdir. Pazarlamacılar, teknik bilgiye sahip olanlar bile bundan çekiniyor. Bu etkinliklerden biri bir HTTP isteğidir ve aslında düşündüğünüz kadar karmaşık değildir. Aslında, pazarlamacıların, bir kişinin web sitesini her ziyaret ettiğinde kendi web sitelerinin gerçekleştirdiği eylemler hakkında en azından genel bir anlayışa sahip olması gerekir .

Pazarlamacıların sorumlu olma eğiliminde olan metrikler, büyük ölçüde bir web sitesinin arka ucunun nasıl geliştirildiğine bağlı olabilir. Örneğin, web sayfanızdan gelen çok sayıda HTTP isteği, sayfanın yüklenme süresini yavaşlatabilir ve bu da kullanıcı deneyimine zarar verir. Bu, yeterince hızlı yüklenmezse ziyaretçilerinizin sayfadan daha hızlı ayrılmasına neden olabilir (
“hemen çıkma oranınızı” artırır).

HTTP istekleri, hedef kitlenizin işletmenizle ne kadar ilgili olduğunu belirleyen çok sayıda önemli ölçümü etkileyebilir.

Peki, bir HTTP isteği tam olarak nedir? Kullanıcı deneyimini nasıl etkiler? Ve bir pazarlamacı , web sitelerinin HTTP isteklerini azaltmak için ne yapabilir ? Bu soruların her birini tek tek inceleyelim. Sonunda, bu yanıt protokollerinin neden önemli olduğunu ve web sitenizin ziyaretçilerine daha iyi, daha hızlı bir deneyim sunmak için neler yapabileceğinizi daha iyi anlayacaksınız.

HTTP İstekleri nedir?

HTTP İstekleri Kullanıcı Deneyimini Nasıl Etkiler?

Uzun yükleme süresi , kullanıcılarınız için rahatsız edici ve sinir bozucu bir deneyim olabilir. Mobil kullanıcılar özellikle kötü bir deneyim yaşayacaklar çünkü çoğu, sayfa mobil tarayıcılarında görünmeye başlamadan önce bir web sayfasındaki her varlığın indirilmesini beklemek zorunda kalacak.

CSS kodu sitenizin herhangi bir yerinde veya herhangi bir sayıda dosyada olabilir ve yine aynı şekilde çalışır. Aslında, genellikle bir sitenin birden fazla CSS dosyasına sahip olmasının tek nedeni, site tasarımcısının ayrı dosyalarla çalışmayı daha kolay bulmasıdır. CSS dosyalarını birleştirme hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu ön uç web sitesi performans kılavuzuna bakın .

Bir cevap yazın